Strona główna
ezotlo (4 kB)

Uzdrawianie Duchowe jest metodą uzdrawiania energetycznego, znaną na całym świecie w różnych odmianach. Uzdrawianie w tej metodzie jest technicznie łatwe i polega na przekazywaniu energii uzdrawiającej, trzymając dłonie w pewnej odległości od ciała chorego. Operujemy na czakrach oraz na niższych warstwach aury. Jest to łatwe, a dokładny opis jak to robić i w jakiej kolejności można znaleźć w książkach, które wymieniam poniżej. Jednak książki nie zastąpią bezpośredniego udziału w kursie, nie mówiąc już o tym, że kurs znacznie przyspiesza naukę odpowiednich technik oraz bardzo wyczula na przepływ energii uzdrawiającej.

Jak wygląda technicznie proces uzdrawiania? Chory zwykle siedzi na krześle, zaś uzdrowiciel przesuwa dłonie nad jego ciałem w określonej kolejności, zatrzymując się na jakiś czas nad poszczególnymi jego częściami. Ogólnie mówiąc zmierzamy od góry ciała do dołu.

W wypadku osób obłożnie chorych mogą być one uzdrawiane w pozycji leżącej. Pozycje rąk uzdrowiciela trochę zmieniają się, w związku z trudnością dostępu do niektórych części ciała, np. pleców.

Mimo, że podczas sesji uzdrawiania uzdrowiciel trzyma ręce blisko ciała, operując więc na niższych warstwach aury, Duchowe Uzdrawianie daje możliwość uzdrawiania również wyższych warstw. Uważam jednak, że te umiejętności najlepiej uzyskać na kursach.

Jak następuje proces uzdrawiania? Poprzez modlitwę i intencyjne odwołanie się do wyższej siły: dla chrześcijan będzie to na przykład Bóg, Jezus czy Matka Boska. I to chyba jest najważniejsza cecha Duchowego Uzdrawiania. Jednak nie sądzę, aby duchowymi uzdrowicielami mogli być tylko chrześcijanie. Być może wystarczy tylko wiara w istnienie wyższej siły duchowej, która stworzyła nas i świat.

A oto książki o Duchowym Uzdrawianiu, które - moim zdaniem - powinien poznać każdy, kto praktykuje jakąkolwiek formę tej metody:

tw_uzd_s (30 kB)
Uzdrawianie duchowe
Uzdrawianie duchowe
Światło pełne życia