Strona główna
ezotlo (4 kB)

12 stycznia 2023

Zmiany w TVN

Wielokrotnie krytykowałem telewizję TVN za jej wiernopoddańczy stosunek do firm farmaceutycznych i lansowanie poglądów zgodnych z tym, co one głoszą. Za tym szła wyraźna niechęć stacji do medycyny alternatywnej i pokrewnych dziedzin. W takich tekstach jak Ezoteryka w telewizji, Szkalowanie jasnowidzów i uzdrowicieli czy Nowy popis TVN zarzucałem tej stacji tendencyjne programy na tematy ezoteryczne czy o jasnowidzach.

Coś jednak zmieniło się.

Najpierw ze zdziwieniem zauważyłem w śniadaniówce wywiad z Frankiem Kinslow’em. Wprawdzie pani prowadząca nie była w stanie ukryć swego sceptycyzmu, a jednak stało się. Kinslow miał okazję zaprezentowania swojej metody, bez złośliwych komentarzy czy drwiących uśmieszków.

Gościem tej stacji na dwóch kanałach była pani Aida Kosojan-Przybysz. Niedawno pojawił się w śniadaniówce pan Marek Szwedowski, specjalizujący się w odczytach przesłań od zmarłych, a ostatnio zagościł w niej Krzysztof Jackowski. Bywają też w niej pogadanki numerologów czy astrologów. W żadnym z tych przypadków nie widziałem krytyki czy niegrzeczności wobec gości ze strony prezenterów i dziennikarzy.

Nie wiem, czemu przypisać te zmiany w nastawieniu telewizji TVN. Może zmiana właściciela na koncern zagraniczny? A może zauważyli, że spora część Polaków nie kocha zbytnio firm farmaceutycznych, zaś część z nich interesuje się zjawiskami PSI i tym podobnymi? Może czas pokaże co się stało, na razie jednak wypada cieszyć się z tych nowości w postrzeganiu rzeczywistości przez wielką stację telewizyjną.