Strona główna
ezotlo (4 kB)

Metoda Silvy jest jedną z pierwszych, jakie zdobyły popularność w Polsce. Jej elementy były nauczane przez Emfazego Stefańskiego w ramach jego kursu Doskonalenia Umysłu. Samą Metodę Silvy sprowadził w 1992 roku do naszego kraju jej późniejszy obecny dyrektor generalny na Polskę, Andrzej Wójcikiewicz.

Jose SilvaTwórcą tej metody uzdrawiania i nauki duchowości był nieżyjący już Amerykanin pochodzenia meksykańskiego, Jose Silva (na zdjęciu obok). W przeciwieństwie do twórcy Reiki, Silva naprawdę był chrześcijaninem, a ściśle mówiąc, katolikiem. Jego odkrycia są wynikiem zainteresowań nauką i głębokiej wiary.

Metoda Silvy nauczana jest na kursach różnych stopni. W dużym uproszczeniu, polega na operowaniu umysłem po uprzednim wprowadzenia się w lekki trans (stan alfa). Innymi słowy absolwenci Metody Silvy uzdrawiają myślą. Siebie, innych, swoje życie... Jest to tak szeroka metoda, że doprawdy trudno wymienić wszystkie jej zastosowania. Operowanie w tym szczególnym stanie umysłu nazywa się medytacją dynamiczną.

Wydano sporo książek o tej metodzie, w większości autorstwa samego Jose Silvy. Nie będę wymieniał tytułów, bo łatwo je znaleźć w księgarniach lub w internecie, a chyba wszystkie mają w tytule nazwę "Metoda Silvy".

Jeśli chodzi o same kursy, polegają one na serii kierowanej medytacji, przeplatanych obszernymi objaśnieniami. Same medytacje mają na celu uwarunkowanie uczestników na szybkie wchodzenie w stan Alfa i osiąganie w tym stanie różnych celów. Wiele z tych umiejętności można nauczyć się z książek, ale nie wszystkie. Poza tym, podczas kilku dni kursu można opanować to, czego nauczenie się z książki zajmie co najmniej miesiąc.

Jak osiągać zdrowie i cele życiowe przy pomocy Metody Silvy? Otóż, oferuje ona szereg technik, pomocnych do osiągania celów. Niektóre wymagają jednej kilkuminutowej medytacji, inne wielu codziennych seansów. W każdym razie jest to metoda bardzo skuteczna, a jedyną jej wadą jest, że z czasem, gdy zapał stygnie, na skutek braku częstego używania jej skuteczność nieco maleje. Powrotowi do formy sprzyja powtórzenie któregoś z kursów, co łączy się z kilkakrotnie niższą opłatą, niż za pierwszym razem.